Przebieg leczenia kanałowego

Leczenie kanałowe pod mikroskopem poznań zwykle kojarzy się z trudnym, czasochłonnym zabiegiem, który przysparza dodatkowo sporo bólu. Obecnie sprawa znacznie się uprościła – dzięki nowo stosowanym metodom trwa ono znacznie krócej i okazuje się dużo mniej nieprzyjemne dla pacjenta.
Przeczytaj również: Jakie są najnowsze trendy w zabiegach na twarz?
Na początku, nim jeszcze podejmie się decyzję o leczeniu, należy wykonać prześwietlenie zęba. To właśnie na podstawie zdjęcia rentgenowskiego stomatolog sprawdzi kształt, a także długość kanału danego zęba.
Przeczytaj również: Jak prawidłowo dobrać rozmiar ubrania koszarowego?
Będzie mógł wówczas także ustalić, czy dana infekcja dotknęła jedynie wnętrze zęba, czy jednak zdołała rozprzestrzenić się na okoliczne kości. Leczenie kanałowe odbywa się w znieczuleniu miejscowym.
Przeczytaj również: Jakie są najczęstsze przyczyny uszkodzeń dachów, z którymi radzi sobie dekarz?
Po dokonaniu zastrzyku, lekarz musi rozwiercić zęba, by zrobić dojście do kanału, z którego należy usunąć zainfekowaną tkankę. Likwiduje ją przy użyciu specjalistycznych narzędzi.
Rzadko kiedy zdarza się, by musiał przeprowadzać procedurę zatruwania zęba. Najczęściej wystarcza po prostu oczyszczenie wnętrza, a następnie uzupełnienie go specjalnym materiałem, zapobiegającym ponownemu rozwijaniu się bakterii.
Jeśli natomiast ma się do czynienia z zakażeniem, ząb należy wypełnić lekarstwem, które po upływie określonego czasu można usunąć.
https://artismile.pl/ mosty protetyczne